пʼятниця, 25 листопада 2016 р.
середа, 23 листопада 2016 р.
Виховна година "Революція гідності"
21 листопада учні Гориславського НВК зібралися на відкриту виховну годину аби вшанувати пам'ять Небесної сотні, загиблих під час Євро революції, революції гідності.
Видавництво "Мандрівець"
18 листопада педагогічний колектив Гориславського НВК зустрілися з представниками видавничої групи "Мандрівець", де познайомилися з сучасною методичною та навчальною літературою. Перед гостями виступила Ухіна Тетяна Борисівна, заступник директора з маркетингу видавництва "Мандрівець", учитель початкових класів вищої категорії, вчитель-методист.
понеділок, 21 листопада 2016 р.
День Гідності і Свободи
День Гідності і свободи окроплений кров’ю,
Не окроплений – залитий кровію героїв.
Їх палили, гнали, били, рвали і стріляли,
Кров лилася на Майдані, смерть страшна гуляла.
Бо Гідності революцію герої творили,
Волю свою й незалежність вони боронили.
Бій жорстокий, бій за Неньку мужнього народу,
«Душу й тіло ми положим за нашу свободу».
Сльози болю, сльози смутку, свічі і лампади,
Квітів море на бруківці й криваві троянди.
Із лампадок вже горить Тризуб України,
Це як символ, це як факел, в боротьбі – єдині.
Любов – туга, журба – пам’ять, світла пам’ять вічна,
У серцях і душах наших житиме довічно.
І Герої України – це Небесна Сотня,
Не загинули - злетіли в голубінь небесну!
Люлька НІНА |
пʼятниця, 18 листопада 2016 р.
В
ході тижня безпеки дорожнього руху:
v Середою
О.В (заступником директора з навчально-виховної роботи) був проведений виховний
захід «Правила дорожнього руху знай – життя і здоров’я зберігай» для учнів 1-4
класів.
v Для
того щоб дорога до школи була безпечною кожен учень отримав схему руху, де
вказаний правильний маршрут, яким повинен рухатися учень.
v Також
учні школи представили свої малюнки про правила дорожнього руху.
середа, 16 листопада 2016 р.
пʼятниця, 11 листопада 2016 р.
Правила поводження з вибухонебезпечними предметами
Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.
До вибухонебезпечних предметів відносяться:
• вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.
• боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили супротивника. До боєприпасів відносяться:
- бойові частки ракет;
- авіаційні бомби;
- артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);
- інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);
- ручні гранати;
- стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів тощо).
• піротехнічні засоби:
- патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);
- вибухові пакети;
- петарди.
• ракети (освітлювальні, сигнальні);
- гранати;
- димові шашки.
• саморобні вибухові пристрої - це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:
- саморобні міни-пастки;
- міни сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.
Як правило, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі люди негайно викликають фахівців, які убезпечують район і знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, в школу.
Земля таїть багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити під час прогулянок лісом, походів і стати їх жертвами, навіть, не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що у землі під багаттям, розкладеним на лісовій галявині, не ховаються снаряди часів війни.
середа, 9 листопада 2016 р.
9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений в сан диякона. Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст.
Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».
Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».
Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.
вівторок, 8 листопада 2016 р.
06 листопада учні Гориславського НВК брали участь у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання. Честь школи захищали такі творчі та здібні діти, як: Мельник Арсен та Козловська Мілена, Лащенко Олександр, Сіра Валерія.
Лащенко Олександр (8 клас) виборов І місце.
Мельник Арсен (9 клас) - І місце.
Серед дівчат перемогу здобула Сіра Валерія (8 клас) -ІІ місце.
Лащенко Олександр (8 клас) виборов І місце.
Мельник Арсен (9 клас) - І місце.
Серед дівчат перемогу здобула Сіра Валерія (8 клас) -ІІ місце.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
School Meals Coalition, шкільне харчування: розв'язання проблеми спільними зусиллями Реформа шкільного харчування є викликом не тільки...

-
9 листопада в Гориславському НВК відзначали День української мови та писемності. Учителі та учні старших класів долучилися до написання Все...
-
Шановні батьки, діти! Хочемо привітати Вас із Днем захисту, наших найдорожчих та найрідніших, дітей. Нехай всі дітки будуть здорові, ...
-
Протокол звітування в.о. директора Гориславської гімназії Піщанської сільської ради перед педагогічним колективом та громадськістю ...